De bouw van de nieuwe brandweerkazerne in Abcoude verloopt volgens planning. Op woensdag 4 december werd een belangrijke mijlpaal bereikt: het hoogste punt van de nieuwbouw. De kazerne, gelegen aan de Burgemeester Des Tombeweg nabij de carpoolplaats bij de entree van Abcoude, krijgt steeds meer vorm.
Burgemeester Maarten Divendal en postcommandant Rijk van den Dikkenberg markeerden het moment door op het hoogste punt van de kazerne vlaggen te hijsen.
De nieuwe brandweerkazerne is ontworpen met oog voor duurzaamheid en functionaliteit. Er is meer ruimte voor voertuigen en de vrijwilligers krijgen aparte kleedruimtes en gescheiden sanitaire voorzieningen. Ook is er buiten een oefenruimte beschikbaar. Een bijzonder kenmerk van het gebouw is dat de instructieruimte en kantoren zich onder de remise bevinden. Hierdoor blijft het gebouw relatief laag, met een hoogte van slechts 8 meter boven het maaiveld.
Jous Architecten heeft op een slimme manier gebruik gemaakt van het aanwezige talud. De bouw wordt door bouwbedrijf Mulckhuyse vanuit een UAV-GC contract uitgevoerd.
Fotografie: Jous Architecten