Rob Beijer
Rob Beijer
Deel dit artikel

Het Spaansche Hof krijgt een nieuwe toekomst in het hart van Den Haag

Wat maakt de herontwikkeling van een rijksmonument complex? Niet alleen de techniek of het herstel van historische details. Juist de uitdaging om erfgoed te behouden én een nieuwe functie te geven, vraagt om keuzes die verder gaan dan restaureren alleen.

Dat is precies wat er is gebeurd bij Het Spaansche Hof aan het Westeinde in Den Haag. Het 15e-eeuwse stadspaleis kampte jarenlang met verborgen leegstand en achterstallig onderhoud. Dankzij de herontwikkeling door RE:BORN Real Estate heeft het monument zijn historische uitstraling behouden én opnieuw betekenis gekregen voor de stad.

Op 8 mei 2026 opende de burgemeester van Den Haag het vernieuwde complex officieel. Het Spaansche Hof is nu een plek waar geschiedenis, gastvrijheid en ontmoeting samenkomen. De nieuwe invulling bestaat uit 51 hotelkamers, geëxploiteerd door Numa Hotels, negen stijlvolle zalen op de bel-etage onder beheer van People@Places, een riante binnentuin en binnenkort wijnbar De Filiosoof in het souterrain.

Voor Stevens Van Dijck lag de uitdaging in het bewaken van de kwaliteit tijdens de uitvoering en het zorgvuldig begeleiden van de realisatie. We waren verantwoordelijk voor de directievoering en de kwaliteitsinspecties. Daarbij stond steeds dezelfde vraag centraal: hoe zorgen we ervoor dat een monument zijn verhaal behoudt en tegelijkertijd klaar is voor de toekomst?

Het resultaat is een gebouw dat opnieuw onderdeel uitmaakt van het stadsleven. Een plek voor verblijf, ontmoeting en evenementen, waar historische waarde en eigentijds gebruik elkaar versterken.

Daar zijn we trots op. Niet alleen vanwege het eindresultaat, maar vooral omdat dit project laat zien dat behoud van erfgoed en toekomstbestendige ontwikkeling elkaar niet hoeven uit te sluiten. Samen met RE:BORN Real Estate en alle betrokken partners hebben we gewerkt aan een plek die weer van betekenis is voor Den Haag.

Op naar vele jaren van gebruik, ontmoeting en nieuwe verhalen in Het Spaansche Hof.

Deel dit artikel

Andere actualiteiten